استخراج رمز ارز برای دور زدن تحریم ها توسط کره شمالی

0
300
استخراج-بیت-کوین

یک مقام کره شمالی ادعا می کند رمزنگاری (DPRK) در دستور کار است. به گفته مقامات کره شمالی ، این کشور قصد دارد یک کالا مانند طلا را جعل کند تا برای دارایی دیجیتال جهت دور زدن تحریم های ایالات متحده و تحریم های بین المللی مورد استفاده قرار گیرد.

کره شمالی در حال ساختن یک “DPRK Token” است

کشور کره جنوبی در استانه  ایجاد ارز دیجیتالی قرار دارد اما ایده استخراج رمز ارز کره شمالی قبلا مطرح شده بود که به موازات برند مشابه در کره جنوبی رقابت کند .

الجاندرو کائو دوبنس ، عضو کمیته روابط فرهنگی DPRK و رئیس انجمن دوستی کره ، به رسانه های خبری مختلف گفت که یک  DPRK Token در کار است.

بین 18 تا 25 آوریل سال جاری ، کره شمالی یک کنفرانس رمزنگاری و اعتبارات بانکی برگزار کرد که در آن حدود 100 شرکت کننده در پیونگ یانگ حضور داشتند بلافاصله پس از اتمام این کنفرانس ، شایعاتی مبنی بر ایجاد ارز دیجیتال توسط دولت کره شمالی خبر ساز شد .

نشریه خبری Diplomat گزارش داد که سرنخ های اولیه در سپتامبر سال 2017 وجود دارد مبنی بر اینکه که دانشگاه کیم ایل سونگ گزارشی از اهمیت ارزهای دیجیتال منتشر کرده است . علاوه بر این ، تائون جون کانگ دیپلمات مقاله نویس کره ای گفت که این کنفرانس و اعلامیه DPRK Token  دلیلی ای برای اثبات این موضوع نزد سایر کشورها مانند ایالات متحده است.

به طبق نظر چندین کارشناس کره شمالی ، کنفرانس رمزنگاری در پیونگ یانگ به منظور ارسال پیام هشدار به ایالات متحده و جامعه بین المللی طراحی شده است که می تواند با استفاده از ارزهای دیجیتالی بر تحریم ها غلبه کند.

تائون جون کانگ در آوریل 2019 پس از کنفرانس در پیونگ یانگ نوشت :

الجاندرو کائو دوبنس ، با چند رسانه در حال صحبت است و به خبرنگاران گفته است که یک DPRK Token در حال ساخت است . وی در گفتگو با روزنامه نگار ، دیوید گیلبرت ، اظهار داشت كه Token دیجیتالی كره شمالی در حال ساخت است و هنوز در مراحل نوپای خود است ، اما به وضوح تأکید كرد كه این رمزنگاری برای دور زدن تحریم های شدید ایالات متحده و تحریم های  بین المللی ساخته شده است . با این حال ، Coin جدید ایجاد شده توسط دولت کره شمالی نسخه دیجیتالی شده از برنده کره ای نخواهد بود. بیشتر شبیه بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده خواهد بود. این دیپلمات کره شمالی افزود : ما هنوز در مراحل اولیه ایجاد Token بوده و در مرحله مطالعه کالاهایی هستیم که ارزش آن را تامین می کنند  .

الجاندرو کائو دوبنس  :یک فعال سیاسی اسپانیایی- کره شمالی  با روابط نزدیک با کره شمالی است. وی نماینده ویژه وزارت امور خارجه کره شمالی است. او به گفته خودش ، همچنین نماینده ویژه کمیته روابط فرهنگی کره شمالی با کشورهای خارجی است .

منبع : beincrypto