حمله کره شمالی به سازمان ملل به دلیل اتهام حمله هکری رمزنگاری

0
278
ارز-دیجیتال

ماه قبل سازمان ملل در گزارشی فاش کرد که کره شمالی 2میلیارد دلار ارز دیجیتال را از طریق هک سرقت کرده است .اکنون ایالت پاریا در حال رسیدگی به این اتهامات است .

 شرکت امنیت سایبری کره جنوبی Cuvepia  گزارش داده است که تنها از اوریل 2018 بیش از 30 مورد سرقت از طریق هک را کشف کرده است. در مجموع 2میلیارد دلار ارز دیجیتال از هک مربوط به پرونده مرتبط با کره شمالی از سال 2015 تا کنون به سرقت رفته است و همانطور که انتظار می رود کره شمالی با قاطعیت این اتهامات را رد می کند .در بیانیه رسمی کمیته ملی هماهنگی کشور کره شمالی DPRK ، ادعا شده که سازمان ملل درگیر یک کمپین آلوده است .

چنین ساختگی توسط نیروهای دشمن چیزی نیست و ارزشی ندارد اما نوعی بازی کثیف است با هدف تضعیف وجه جمهوری ما و یافتن توجیهی برای تحریم ها و کمپین فشار علیه کره شمالی .این گزارش تحریک کننده است و اتهامات جعلی را همان ترفند  قدیمی تبلیغاتی هیتلر معرفی می کند . کره شمالی ادعا می کند که گزارش میان مدت اخیر هییت تحریم ها این ادعا را ثابت می کند این بیانیه با این سخن کوتاه به پایان می رسد : صد بار دروغ بگو و آن را به حقیقت تبدیل کن .

هنوز شفاف و مشخص نیست که آیا گزارشات سازمان ملل تحریم های تازه ای را برای کره شمالی در پی خواهد داشت یا خیر در حال حاضر امریکا به فشار کره شمالی مردد بوده مضاف بر اینکه احتمال دارد به یک توافق هسته ای با این کشور دست یابد .       

منبع : coindesk