برخلاف دیگر آزمون‌های دانش محور، آزمون USMLE کاملاً ارزیابی می‌کند که چگونه می توانید مهارت ها، ارزشها و نگرش ها یتان را زندگی واقعی بیماران بکار بگیرید. این نه تنها عملی ارزشمند برای شما به عنوان پزشک آینده است، بلکه به شما برای کار مجوز و صلاحیت می‌دهد.


مراحل آزمون USMLE


مرحله اول USMLE


مرحله اول، امتحان کامپیوتری یک روزه است که برای اکثر دانشجویان پزشکی در پایان سال دوم دانشکده پزشکی و فارغ‌التحصیلان پزشکی بین المللی (IMG) که مایل به تمرین پزشکی در ایالات متحده هستند برگزار می شود. این آزمون بصورت سالیانه برگزار می شود و مرحله اول شامل بیش از 280 سؤال چند گزینه‌ای و مدت زمان 8 ساعت است. این آزمون بر اصول اساسی علوم، به‌ویژه آناتومی، علوم رفتاری، بیوشیمی، میکروبیولوژی، آسیب‌شناسی، فارماکولوژی و فیزیولوژی تأکید دارد و اینکه رشته‌هایی مانند ژنتیک، ایمونولوژی و تغذیه نیز مورد آزمایش قرار می گیرند.


مرحله دوم USMLE-CK


این مرحله یک امتحان چند گزینه‌ای است که مشخص می‌کند آیا پزشک دانش پزشکی لازم جهت رسیدگی به بیمار در شرایط اضطراری را دارد یا خیر. این بخش دارای 318 سؤال و مدت زمان پاسخگویی به سؤالات 9 ساعت است. آگاهی روزافزون از اهمیت مهارت های ارتباطی و تغییر در ماهیت روابط پزشک-بیمار، رویکردهای بیمار محور، مشارکت بیشتر بیمار در تصمیم گیری و نیاز به حمایت از بیماران در ایجاد تغییر در شیوه زندگی از وظایف مهم و اساسی پزشک است که در این آزمون مدنظر قرار داده شده است.


مرحله سوم USMLE


مرحله سوم آزمون کامپیوتری است که شامل معاینه دو روزه با 500 سؤال چند گزینه‌ای می‌باشد و همچنین شامل شبیه سازی است که اطلاعات معاینه بدنی بیمار را ارزیابی می‌کند. 45 تا 55 درصد سؤالات مربوط به مدیریت بیمار و تمرکز بر احوالات جسمی بیمار است.

هزینه آزمون USMLE


هزینه امتحان USMLE مرحله 1 و دانش بالینی 2 (CK) برای هر ثبت نام در امتحان 940 دلار و هزینه امتحان مهارت‌های بالینی مرحله 2 (CS) 1،580 دلار است.

یورو آنلاین در کنار شماست تا هزینه ثبت‌ نام آزمون USMLE در خارج از کشور را به راحتی پرداخت نمایید

پرداخت هزینه آزمون