IELTS مخفف عبارت International English Language Testing System است که یک آزمون بین المللی بریتانیایی معتبر در دنیا می‌باشد. این آزمون از سطح 0 تا 9 را شامل می شود که برای دانشگاه‌های معتبر دنیا حداقل نمره 7 مورد قبول است. آزمون آیلتس با همکاری دانشگاه کمبریج، سفارت انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود و مدرک آن برای دانشگاههای انگلستان ، کانادا ، استرالیا ، امریکا و نیوزلند معتبر می‌باشد.

مراحل آزمون آیلتس


این آزمون نیز مانند آزمون تافل از چهار قسمت تشکیل شده است که عبارتند از: (Reading، Listening، Speaking، Writing) و در دو سطح دانشگاهی و عمومی برگزار می‌شود.


بخش درک مطلب (READING)


این بخش از آزمون آیلتس به دو صورت ارائه می شود: یک بخش برای آیلتس عمومی (General) و دیگری برای آیلتس آکادمیک (Academic) که هر یک شامل سه بخش و در مجموع چهل سوال می‌باشد. قسمت اول به نیازهای ابتدایی و اساسی زبان انگلیسی مربوط می شود، در حالی که قسمت‌های بعد دشوارتر هستند. داوطلبان برای تکمیل هر بخش، به 20 دقیقه زمان نیاز دارند.


بخش شنیداری (LISTENING)


بخش شنیداری آزمون آیلتس از چهار قسمت تشکیل شده که هر یک شامل 10 سوال است. سؤالاتی که در اختیار داوطلبین گذاشته می‌شود شامل سؤالات چند گزینه‌ای، سوالاتی با پاسخ‌های کوتاه، تکمیل جملات، خلاصه نویسی، نامگذاری نقشه‌ها و نمودارها و مطابقت سازی است. داوطلبین فقط یکبار می‌توانند این بخش را بشنوند و در همان زمان باید به سوالات پاسخ دهند.


بخش گفتگو (SPEAKING)


مصاحبه داوطلبان در این بخش از آزمون آیلتس (IELTS) بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه به‌ طول می‌‎انجامد که داوطلب به سوالات مطرح شده از سوی فرد آزمون گیرنده پاسخ خواهد داد و شامل سه قسمت است. در بخش اول مصاحبه، داوطلب به‌ سوالات عمومی و شخصی در مورد محل ‌زندگی‌، وضعیت خانوادگی، شغلی و همین‌طور علایق خود پاسخ خواهد داد. این بخش حدود ۴ تا ۵ دقیقه است. در بخش دوم، به داوطلب موضوعی بر روی یک داده شده و از وی خواسته می‌شود تا به مدت دو دقیقه در مورد آن موضوع صحبت کند. در بخش سوم، داوطلب وارد بحثی چهار تا پنج‌ دقیقه‌ای با آزمون گیرنده می‌شود که موضوع آن به‌ نوعی به موضوع مورد بحث در کارت مربوط است. در این بخش، روانی در صحبت، درستی ساختاری و ارتباط موثر داوطلب در زبان انگلیسی را می سنجند.


بخش نوشتاری (WRITING)


برای این بخش از آزمون، یک‌ ساعت زمان در نظر گرفته شده است که داوطلبان در آن مدت باید دو موضوع را توصیف کنند. در هر مدل، داوطلب باید 20 دقیقه برای قسمت اول (150 کلمه) و 40 دقیقه برای قسمت دوم (250 کلمه) وقت دارد. در موضوع اول، به داوطلب یک جدول یا نمودار داده شده و از او خواسته می‌شود تا اطلاعات نمایش‌ داده شده در جدول را با جملات خود توضیح دهد. موضوع دوم، در قالب یک سوال از داوطلب می‌خواهد تا نظر یا عقیده موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کند.

هزینه آزمون آیلتس


هزینه آزمون IELTS در هر کشور متفاوت است و بر اساس واحد پول همان کشور دریافت می‌شود. بطور مثال هزینه آن در ایالات متحده بین 215 تا 240 دلار آمریکا است.

یورو آنلاین در کنار شماست تا هزینه ثبت‌ نام آزمون IELTS در خارج از کشور را به راحتی پرداخت نمایید

پرداخت هزینه آزمون