بخش‌های آزمون GMAT


GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می‌باشد که توسط مؤسسه ETS آمریکا برگزار می‌شود و 5 سال اعتبار دارد. بسیاری از دانشگاه‌های معتبر سراسر دنیا نمره آزمون جی آر ای داوطلب را یکی از موارد مهم در پذیرش مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا قرار می‌دهند. این آزمون در دو نوع کتبی و کامپیوتری برگزار می شود و توانایی داوطلب از مباحث سنگین علمی را ارزیابی می کند. این آزمون در دو سطح برگزار می‌شود:
1- GRE General: برای رشته‌های مهندسی برگزار می‌شود و شامل نمره منفی نمی‌باشد. این آزمون معمولاً در همه ماه‌های سال برگزار می‌شود.
2- GRE Subject: برای رشته‌های ریاضی، فیزیک و ... برگزار شده و شامل نمره منفی می‌باشد. این آزمون معمولاً سه بار درسال برگزار می‌شود.
آزمون‌های فوق دارای سه قسمت می‌باشند:

1

نوشتاری یا Analytical Writing


تمام این بخش امتحان در دانش واژه‌ی آن خلاصه شده است که نیاز به دانش بسیار بالایی از دایره‌ی لغات پیچیده‌ دارد . سوالات این بخش ۵ گزینه‌ای بوده و نمره منفی ندارد. این بخش شامل دو سری سوال ۲۰ تایی می باشد و ۳۰ دقیقه برای پاسخ به هر بخش زمان دارید.

2

استدلال کلامی Verbal Reasoning


این بخش شامل نوشتن دو انشاء می باشد. انشاءها هرکدام دارای ۳۰ دقیقه زمان است. در بخش اول به شما یک موضوع داده می‌شود. شما باید یکی را به دلخواه انتخاب کرده و برای آن انشا بنویسید. تحلیل دقیق موضوع، گرامر نسبتأ پیچیده، تعداد لغات و ... در این بخش بر روی نمره شما تأثیر بسزایی دارند. نمره‌ی این بخش از ۶ محاسبه می شود.

3

استدلال ریاضی Quantitative Reasoning


در این امتحان به ۲ سری سوال ۲۰ تایی برای بخش ریاضیات در مدت زمان ۷۰ دقیقه (هربخش ۳۵ دقیقه) باید پاسخ دهید. نمره این بخش بین ۱۳۰-۱۷۰ می‌باشد و سؤالات این بخش نمره منفی ندارد.


هزینه آزمون GRE


هزینه ثبت نام آزمون GRE حدود 250 دلار است و در سایت ETS انجام می‌شود

یورو آنلاین در کنار شماست تا هزینه‌های آزمون GRE را به راحتی پرداخت نمایید.

پرداخت هزینه آزمون