وزارت امنیت داخلی آمریكا (DHS) از بودجه سویس فی (SEVIS FEE) برای تأمین اعتبار و نگهداری سیستم اطلاعات مدعوین و دانشجویان انتقالی (Student and Exchange Visitor Information System) استفاده می‌كند. به عبارتی پایگاه داده مهاجرت برای پردازش اسناد دانشجویان بین‌المللی و دانشجویانی که انتقالی گرفته‌اند در طول اقامت آنها در ایالات متحده استفاده می‌شود.

این هزینه برای کلیه غیر مهاجران F-1 و J-1 که به منظور پیگیری یک دوره کامل تحصیل در مؤسساتی مانند کالج‌ها، دانشگاه‌ها و برنامه‌های آموزش زبان و همچنین بازدیدکننده‌هایی که به ایالات متحده می‌آیند، لازم است.

چه کسانی باید هزینه SEVIS FEE را بپردازند؟


دانش آموزان جدید F-1 و J-1 که با فرم I-20 در برنامه حضور دارند یا به عبارتی مجاز به حضور در برنامه هستند، برنامه جدید "DS-2019" را در تاریخ 1 سپتامبر 2004 یا بعد از آن آغاز می کنند.

دانشجویان آمریكایی که متقاضی تغییر وضعیت F-1 یا J-1 با I-20 یا DS-2019 هستند كه پس از اول سپتامبر 2004 صادر شده است.

دانشجويان مهمان و دانشجویان انتقالی كه بيش از 5 ماه در خارج از آمريكا بوده اند، بطور تمام وقت در كلاسهای دانشگاه آمريكا ثبت نام نكرده‌اند و يا در حال گذراندن دوره تحصیلی در خارج از كشور يا برنامه تحقيقاتی نبودند كه وضعيت غير مهاجرتی آنها را ادامه دهد.

دانشجویان F-1 که شرایط ویزایشان را نقض کرده‌اند و پس از 1 سپتامبر 2004، فرمI-20 جدید دریافت می کنند، به منظور ترک و ورود مجدد به ایالات متحده برای بازیابی وضعیت قانونی را دارند.

دانشجویان F-1 که بیش از 5 ماه از وقوع شرایط نقض ویزایشان می‌گذرد و درخواست اعاده مجدد می‌دهند.

دانشجویان J-1 که شرایط ویزایشان را نقض کرده‌اند و درخواست اعاده مجدد به وزارت امور خارجه می‌دهند.

دانشجویان J-1 که درحال انتقال از برنامه‌های تبادلی اسپانسر شده فدرال هستند که کدهای برنامه آنها با G-1، G-2 و G-3 شروع می‌شود.

دانشجویان J-1 که متقاضی تغییر دسته‌بندی J-1 خود در داخل ایالات متحده هستند.

چه کسانی ملزم به پرداخت هزینه SEVIS FEE نیستند؟


دانش آموزانی که ویزای F-1 و J-1 آن‌ها با فرمI-20 یا DS-2019 قبل از 1 سپتامبر 2004 صادر شده و وضعیت غیر مهاجرتی خود را حفظ می‌کنند. حتی در هنگام مسافرت به خارج از کشور یا درخواست تمدید ویزا نیازی به پرداخت SEVIS FEE نمی‌باشد.

دانش آموزان J-1 انتقالی از برنامه‌های تبادلی اسپانسر شده فدرال هستند، و کدهای برنامه آنها با G-1، G-2 و G-3 شروع می شود.

دانشجویان F-1 و J-1 که برای انتقال بین دانشگاه‌ها یا برنامه‌ها، تغییر در مقاطع تحصیلی یا درخواست تمدید برنامه اقدام کرده‌اند.

هزینه SEVIS FEE چقدر است؟


هزینه SEVIS FEE جدا ازهزینه درخواست ویزا است. این هزینه برای دانشجویان F-1 مبلغ 350 دلار و برای متقاضیان ویزا J-1مبلغ 220 دلار است.

برای دریافت اطلاعات کامل هزینه‌ها می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:
https://www.ice.gov/SEVIS FEE/i901

یورو آنلاین در کنار شماست تا هزینه مربوط به SEVIS FEE را به راحتی پرداخت نمایید

پرداخت هزینه SEVIS FEE از طریق مستر و ویزا کارت