یک کنفرانس به طور کلی جلسه‌ای متشکل از چندین نفر برای بحث در مورد یک موضوع خاص می‌باشد، که غالباً با یک کنوانسیون، محاوره یا سمپوزیوم اشتباه گرفته می‌شود. در یک کنفرانس، ایده‌های نوآورانه مطرح می‌شود و اطلاعات جدیدی میان متخصصان تبادل می‌شود و از نظر اندازه و هدف با سایرین متفاوت است. در حالی که یک کنوانسیون بزرگتر از کنفرانس است؛ و گردهمایی از نمایندگان می‌باشد که چندین گروه را نمایندگی می کنند.

هدف کنفرانس می تواند یکی از موارد زیر باشد:

کنفرانس دانشگاهی

گردهمایی دانشمندان یا دانشگاهیان است، که در آن یافته‌های تحقیق ارائه می‌شود یا کارگاه آموزشی برگزار می‌گردد.

کنفرانس تجاری

برای افرادی که در همان شرکت یا صنعت کار می کنند برگزار می‌شود. این افراد گرد هم می‌آیند تا درباره روندها و فرصت‌های جدید مربوط به تجارت صحبت کنند.

کنفرانس پزشکی

گردهمایی مجموعه‌ای از دانشمندان و متخصصان محقق در زمینه پزشکی است که در آن آخرین دستاوردها و چالش‌های آینده مورد بحث قرار می‌گیرد.

بیشتر کنفرانس‌ها دارای یک یا چند سخنران اصلی هستند که سخنرانی را ارائه می‌دهند. این موارد در کنفرانس‌های دانشگاهی و تجاری مشترک است. سخنرانان برگزیده شخصیت‌های برجسته در زمینه مرتبط هستند و حضور آنها به منظور جذب افراد بیشتر برای شرکت در همایش است.
انواع کنفرانس به شرح زیر می‌باشند:

سمینار برای بحث در مورد یک موضوع خاص برگزارمی‌شود. آنها معمولاً از نظر ماهیت، آموزشی هستند و از شرکت‌کنندگان انتظار می‌رود در پایان سمینار دانش یا مهارت‌های جدید کسب کنند. سمینار نوعی کارگاه آموزشی محسوب می‌شود که بیشتر تجربیات عملی برای شرکت‌کنندگان در بر دارد. همچنین مقدار زمانی که یک سخنران به گروه آموزشی می دهد محدود است.

کنفرانس به صورت میزگرد یا اجتماع یک گروه برای تبادل افکار و عقاید در مورد یک موضوع خاص می‌باشد که معمولاً سیاسی یا تجاری است. البته در مقایسه با اجتماع یک گروه، تعداد محدودی از شرکت‌کنندگان در یک میزگرد وجود دارد، به طوری که هر یک می‌تواند با سایر افراد وارد بحث و گفتگو شود.

تعدادی از وبسایت‌های مربوط به کنفرانس‌ها و سمینارهایی که هزینه‌های آن‌ را برای مشتریان خود پرداخت نموده ایم به شرح زیر میباشند:

یورو آنلاین در کنار شماست تا هزینه ثبت نام در کنفرانس و سمینارهای بین‌المللی را به راحتی از طریق مسترکارت، ویزا کارت و پی پال پرداخت نمایید

پرداخت هزینه کنفرانس ها