بسیاری از کشورهای جهان برای سفر به کانادا نیازمند گرفتن ویزای توریستی کانادا یا ویزای مسافرتی کانادا هستند. پس از اخذ ویزای کانادا و سفر به این کشور، با توجه به نوع ویزا از نظر قانونی می‌توانید به طور موقت یا دائمی حضور داشته باشید.
قبل از درخواست ویزای کانادا، ابتدا باید بدانید درخواست کدام ویزا را دارید. انواع ویزاهای کانادا عبارتند از:

 • ویزاهای توریستی
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای کار
 • ویزای اقامت دائم
 • ویزاهای مهاجرت کانادا به روش تجاری
 • ویزاهای برنامه ورود سریع (اکسپرس اینتری)
 • سوپر ویزای کانادایی برای والدین
 • ویزای موقت کانادا


  ویزای موقت کانادا به شخص اجازه می‎‌‌دهد برای مدت زمانی خاص که توسط کنسولگری کانادا یا مأمورین خدمات مرزی (BSO) تعیین می‌شود در کانادا بماند. این زمان معمولاً حداکثر 6 ماه است. با این حال ویزای موقت می تواند ویزای ورود یا ورود چندگانه باشد. ویزای ورود به شخص اجازه می‌دهد تنها یک بار وارد کانادا شود، 6 ماه بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای ورود چندگانه به شخص اجازه می دهد تا زمان انقضا ویزای خود چندین بار وارد کانادا شود و به طور موقت بماند.

  ویزای دائم کانادا


  ویزای دائم کانادا ویزایی است که به دارنده اجازه می دهد تا بطور دائم در این کشور مستقر شود. این نوع اقامت نیز به چندین دسته تقسیم بندی می شود که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  ویزای کانادا برای افرادی که قصد ثبت شرکت در این کشور را دارند:
  افرادی که قصد دارند در کشور کانادا کاری ایجاد کنند و افرادی که در انجام کار خاصی از جمله کارهای ورزشی، فرهنگی یا کشاورزی مهارت دارند و می خواهند کسب و کار خود را در کشور کانادا راه‌اندازی کنند به این نوع ویزا نیاز دارند. این افراد باید نحوه سرمایه‌گذاری خود در کار خاص یا درحوزه های مختلف را ثابت کنند.
  ویزای سرمایه‌گذاری کانادا:
  یکی دیگر از انواع ویزای کانادا ویزای سرمایه‌گذاری می‌باشد. این نوع ویزا به افرادی اعطا می‌شود که قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را دارند و دارایی خالص آن ها حداقل ۸۰۰ هزار دلار می‌باشد. آن‌ها باید حداقل ۴۰۰ هزار دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کنند و دولت بدون هیچ بهره‌ای این سرمایه را در طول ۵ سال به آن ها باز می‌گرداند.

  مراحل اخذ ویزای کانادا


  روند درخواست ویزای کانادا بیشتر به نوع ویزای مورد نیاز شما بستگی دارد. برای درخواست ویزای کانادا ، باید این مراحل زیر را طی کنید:

  1

  در ابتدا بررسی کنید که واجد شرایط ویزای کانادا هستید یا خیر

  2

  حساب کاربری آنلاین خود را ایجاد کنید.

  3

  فایل محتوی مدارک خود را جمع‌آوری کنید.

  4

  هزینه‌های سفارت را پرداخت کنید.

  5

  گذرنامه و هزینه‌های پردازش خود را ارسال کنید.

  6

  منتظر بررسی درخواست و دریافت ویزای کانادا باشید.

  جهت اطلاع از قیمت ویزاها می‌توانید به سایت www.cic.gc.ca مراجعه نمایید.

  پرداخت اپلیکیشن فی (Application Fee)


  لازم به ذکر است جهت پذیرش توسط دانشگاه (آمریکا و کانادا)، پس از ارسال مدارک باید مبلغی را تحت عنوان اپلیکیشن فی، به منظور بررسی مدارک پرداخت نمایید.
  این هزینه را می‌توان از طریق مسترکارت یا ویزا کارت پرداخت نمود. درصورتی که مدارک شما تایید نشوند مبلغ عودت داده نخواهد شد. هزینه اپلیکیشن فی با توجه به دانشگاه مربوطه متغیر می‌باشد.


  یورو آنلاین در کنار شماست تا هزینه‌های سفارت کانادا را به راحتی پرداخت نمایید.

  پرداخت هزینه سفارت