برای درخواست ویزای دانمارک با توجه به هدف از سفر، انواع مختلفی ویزا وجود دارد. بنابراین اگر قصد سفر به عنوان یک توریست را دارید، میخواهید در دانمارک تحصیل یا کار کنید، یا به طور دائم در آنجا اقامت داشته باشید، نوع ویزای شما متفاوت خواهد بود.

انواع ویزای دانمارک


همانطور که پیش تر ذکر شد، شرایط ویزای دانمارک بسته به نوع دسته‌بندی که در آن قرار می‌گیرید، متفاوت است. بنابراین علاوه بر پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز در مورد شرایط ویزاهای شینگن، باید از نوع ویزایی که درخواست می‌کنید آگاه باشید.

ویزای توریستی

این ویزا مختص مسافرانی است که با هدف گردشگری به این کشور سفر می‌کنند و در کمتر از 90 روز به دنبال ویزا از دانمارک هستند.

ویزای تجاری

ویزای کار به افرادی که قصد دارند به دلیل مشارکت در کار موقت، به دانمارک سفر کنند داده می‌شود. ویزا برای معالجه پزشکی: افراد زیادی برای جستجوی معالجه پزشکی بهتر یا معالجه تخصصی بیماری خود به دانمارک و به برخی کشورهای دیگر سفر می کنند.

ویزا برای فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی یا عناصر ساخت فیلم

این نوع ویزا به متقاضیانی داده می‌شود که به منظور شرکت در مسابقات و رویدادهای فرهنگی یا ورزشی به دانمارک سفر می‌کنند. علاوه بر آن، عناصر فیلم (بازیگران، کارگردان، فیلم برداران و ...) می‌توانند برای گرفتن ویزا و مجوز فیلمبرداری جهت ساخت فیلم اقدام کنند.

ویزای دانشجویی

فقط متقاضیانی که قصد تحصیل در یک مؤسسه دانمارکی را دارند، تحقیقاتی را انجام می دهند یا به نوعی آموزش یا کارآموزی در مدت کمتر از 6 ماه نیاز دارند، واجد شرایط ویزای دانشجویی هستند.

ویزای ترانزیت

طبق شرایط ویزای دانمارک، در صورت وجود برنامه‌ریزی چند ساعته در هر شهر دانمارک قبل از عزیمت به مقصد ، ویزای ترانزیت لازم است.

ویزای بازدید رسمی

اگر سفر شما مربوط به شرکت در جلسات بین دولتی ، مشاوره ، مذاکره و... باشد، لازم است برای ویزای ویژه بازدید رسمی اقدام کنید.

برای اخذ ویزای دانمارک، حتما باید دعوتنامه ارائه کنید. همچنین در نظر داشته باشید، سفارت دانمارک برای ویزا وقت مصاحبه ندارد و شما فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر کارگزاری ویزای دانمارک مراجعه می‌کنید. حدودا ۱۴ تا ۲۱ روز کاری پس از ارائه درخواست، جواب ویزا برای شما صادر می‌شود.

هزینه ویزای دانمارک

در حال حاضر هزینه درخواست ویزای دانمارک برای بزرگسالان 70 دلار، برای کودکان بالای 6 تا 11 سال 40 دلار و برای کودکان کمتر از 6 سال رایگان است.

یورو آنلاین در کنار شماست تا هزینه‌های سفارت دانمارک را به راحتی پرداخت نمایید

پرداخت هزینه سفارت