Litecoin یکی از انواع رمز ارزها است که در یک شبکه متن باز و غیرمتمرکز اجرا می‌شود. این رمز ارز یکی از اولین گزینه‌های مشابه بیت کوین معروف به altcoin بوده و یکی از محبوب‌ترین‌ها است که اولین بار در اکتبر سال 2011 توسط دانشمند کامپیوتر، چارلی لی پیشنهاد شد.

لی یکی از کارمندان سابق گوگل است که لایت کوین را برای حل کردن برخی از مسائل بیت کوین مانند زمان معامله ، هزینه‌ها و استخرهای استخراج متمرکز طراحی کرده است. چارلی لی کد اصلی را از بیت کوین گرفت و اصلاحات خود را در کد و پروتکل انجام داد تا به شکلی کار کند که این ارز به بهترین وجه امکان پذیرش در مقیاس بزرگ را داشته باشد.

یکی از اهداف اصلی Litecoin کاهش زمان تأیید بلوک از 10 دقیقه به 5/2 دقیقه بود تا بتوان معاملات بیشتری را تأیید کرد. این باعث شد Litecoin 4 برابر سریع‌تر از بیت کوین شود. هر 5/2 دقیقه یک بلوک Litecoin استخراج و 25 سکه تولید می‌شود. این بدان معنی است که در حال حاضر، روزانه حداکثر 14400 Litecoin استخراج می‌شود.

Litecoin دارای جزئیات فنی مشابه با بیت کوین است، اما روی یک Blockchain قدرتمندتر برای انجام معاملات با حجم بالاتر و زمان تأیید سریعتر قرار دارد. Litecoin مانند سایر ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول‌های آنلاین یا آفلاین ذخیره می‌شود.

Litecoin یک ارز اینترنتی نقطه به نقطه بی همتا است که امکان پرداخت فوری و کارمزد نزدیک به صفر به هرکسی در جهان را فراهم می کند. Litecoin یک شبکه پرداخت آزاد و جهانی است که بدون دخالت هیچ گونه مقامات مرکزی و کاملاً غیرمتمرکز است. این شبکه به افراد قدرت می‌دهد تا امور مالی خود را کنترل کنند. Litecoin دارای ویژگی تأیید معامله سریع‌تر و بهره‌وری ذخیره‌سازی بهتر از ارزهای مبتنی بر ریاضیات است. لایت کوین با پشتیبانی قابل توجهی از صنعت، حجم تجارت و نقدینگی یک ارز اثبات شده تجاری و مکمل بیت کوین است.

همچنین هزینه‌های Litecoin برای کاربران نسبت به شرکتهای کارت اعتباری و نقل و انتقالات بانکی کمتر است. به عنوان نمونه، یک فرد در فرانسه می‌تواند طی چند ثانیه برای کسی در چین لایت کوین ارسال کند که هر دو طرف از صحت معامله نیز مطلع می‌شوند. Litecoin برای فعال کردن پرداخت‌های سریع و ارزان که به آسانی از طریق ایمیل ارسال می‌شوند، طراحی شده است.


از بازار لایت کوین و حجم استخراج آن چه می‌دانید؟در تاریخ 18 دسامبر سال 2017، Litecoin به بالاترین نرخ خود یعنی 360.93 دلار رسید که در مقایسه با قیمت یک سال قبل (4.40 دلار)، دارای افزایش باورنکردنی 8200٪ بود. این امر کاملاً منعکس کننده بازار پر رمز و راز رمز ارزها است که کل بازار آن از 17.7 میلیارد دلار به حدود 650 میلیارد دلار در طی یک سال منتقل می شود، یعنی افزایش بیش از 3600٪ !

افزایش محبوبیت Litecoin و سایر ارزهای رمزپایه تا حد زیادی در پاسخ به تقاضای گزینه‌های ارزی جایگزین است که خود را از بانک‌ها و دولت‌های متمرکز جدا می‌کند. طرف دیگر تقاضای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران است که متوجه پتانسیل عظیم رمز ارزها شده‌اند و در این راستا بسیاری از معامله‌گران بورس و اوراق بهادار بازار هدف خود را تغییر داده اند (به یاد داشته باشید که این بازار در یک سال از 17.7 به 650 میلیارد دلار رشد کرده است). مطمئناً ورود به بازار Cryptocurrency برای معامله‌گران آسان‌تر است، زیرا در سال 2017 میلیون‌ها مبتدی و همچنین تاجران فصلی ، خرید و فروش سکه‌های مختلف را آغاز کردند.

در کل فقط امکان تولید 84 میلیون Litecoin وجود دارد و به نظر می رسد در حال حاضر حدود 55.58 میلیون لایت کوین استخراج شده است، یعنی تقریباً 30 میلیون سکه دیگر برای استخراج توسط ماینرها باقی‌مانده است. رقم 84 میلیون براساس محدودیت 21 میلیون بیت کوین است و این بخاطر نوع طراحی Litecoin است که 4 برابر سریع‌تر از بیت کوین طراحی شده است.

مقدار ثابت سکه نیز به این معنی است که برخلاف ارزهایی مانند دلار، پوند یا یورو، تورم بر ارزش کلی ارز تأثیر نخواهد گذاشت. بطور مثال، برای معامله‌گران فارکس که احساس می‌کنند ممکن است ارزش ارزهای فیات (ارز فیزیکی) کاهش یابد، می‌توانند Litecoin را خریداری کرده و قبل از فروش دوباره و تبدیل به ارز فیات، با امید سود بیشتر سرمایه‌گذاری خود را حفظ کنند. تأثیرات خارجی مانند دولت‌ها می توانند از طریق تورم و کاهش کمی ، ارزش پول خود را دست‌کاری کنند، اما با Litecoin این کار را نمی توان انجام داد، و همین امر لایت کوین را در طولانی مدت پایدار می‌کند.

برای خرید و فروش رمزارزها با کمترین کارمزد همراه ما باشید

خرید و فروش لایت کوین