از نظر فنی، Tether مبتنی بر پلتفرم Omni است. این بستر برای دارایی‌های مختلف دیجیتال استفاده می‌شود که به Bitcoin Blockchain متصل شده‌اند. پس از بیت کوین، سکه‌های Tether مستقر در پلتفرم اتریوم نیز راه اندازی شد.

پروتکل Omni یک نرم افزار متن باز است که با Blockchain ارتباط برقرار می‌کند تا امکان صدور و بازخرید توکن Cryptocurrency را فراهم کند، که تتر نامیده می‌شوند.

Tether به عنوان Stablecoin نیز خوانده می‌شود زیرا در ابتدا به این ترتیب طراحی شده بود تا همیشه 1.00 دلار ارزش داشته باشد. با این وجود، Tether Limited اظهار داشت كه مالكان تتر هیچ‌گونه قرارداد یا گارانتی ندارند که تضمین كنند هر تتر برابر با یک دلار بازخرید یا مبادله می‌شوند. تا در تاریخ 30 آوریل 2019، وکیل Tether Limited ادعا کرد هر یک تتر تنها با رقم 0.74 دلار به صورت نقدی پشتیبانی می‌شود.

J.R. Willett با انتشار مقاله‌ای در ژانویه 2012، امکان ساختن ارزهای جدید را از طریق پروتکل بیت کوین توضیح داد. Willett در ادامه برای پیاده سازی این ایده در Cryptocurrency Mastercoin، که به یک بنیاد Mastercoin Foundation مرتبط است و بعداً به Foundation Omni تغییر نام یافت برای ترویج استفاده از این "لایه دوم" جدید، کمک گرفت.

اتهاماتی درباره ارتباط بین Bitfinex و Tether در رسانه ها منتشر شده است. هر دو نهاد با همان رئیس اجرایی، مدیر ارشد مالی، رئیس ارشد استراتژی و مشاوره عمومی مشترک هستند. نشت اطلاعاتی اخیر Paradise Papers، فیلیپ پاتر (مدیرعامل تتر و مدیر ارشد سابق صرافی Bitfinex)

و جیانکارلو دزوینی (مؤسس Bitfinex، و مسئول ایجاد Tether Holdings Limited در جزایر ویرجین بریتانیا) را به عنوان افرادی که در پشت زین این رمز ارز قرار دارند را تأیید کرد.

حسابهای New Tether بیشتر به Bitfinex منتقل می شوند و به همین دلیل هر دو شرکت پس از خروج بانک های آمریکایی و Wells Fargo به عنوان شرکای بانکی، یخ زدگی عملیات پول فیزیکی (ارزهای فیات) خود را تجربه کردند.


مزیت Tether برای خریداران این ارز چیست؟USDT یک دارایی Cryptocurrency است که از طریق پروتکل Omni Layer در بلاکچین بیت کوین صادر می‌شود. هر واحد USDT توسط یك دلار آمریكایی كه در ذخایر Tether Limited نگهداری و حمایت می‌شود و می تواند از طریق بستر Tether خریداری گردد.

USDT می‌تواند درست مانند بیت کوین یا هر رمزنگاری دیگر منتقل ، ذخیره و خرج شود. کاربران می‌توانند با هر کیف پول مجهز به Omni Layer مانند Ambisafe ، Holy Transaction یا کیف پول Omni معامله کنند و آن را ذخیره نمایند.

تتر به دلیل پایداری نسبت به سایر ارزهای رمزنگاری شده که بسیار بی ثبات و مستعد نوسانات غیرقابل پیش بینی هستند، ارزش دارد. علاوه بر این، برخی از کاربران این واقعیت را دوست دارند که رمز ارز از طریق سیستم بانکی تردد نمی کنند و در عوض می توانند بین صرافی های رمزنگاری یا سایر بسترها و پلتفورم‌ها منتقل شوند.

برخی از صرافی ها نیز USDT Tetherرا به عنوان یک جفت معاملاتی ارائه می‌دهند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا رمز ارزها را با یک سکه که به دلار آمریکا وابسته است خریداری کنند که با توجه به قیمت بی‌ثبات بیت کوین، این می‌تواند بسیار مفید باشد.

از آن‌جا که حفظ روابط بانکی در فضای رمزنگاری بسیار دشوار است عواملی مانند صرافی‌ها، کیف پول‌ها، پردازنده‌های پرداخت، خدمات مالی و دستگاه‌های خودپرداز این امکان را دارند که بتوانند به راحتی از ارزهای سنتی در Blockchain استفاده کنند. بنابراین صرافی ها از Tether برای حفظ قیمت دارایی های رمزپایه به دلار استفاده می‌کنند بدون اینکه نیاز به حساب‌های بانکی داشته باشند. به عنوان مثال Bitfinex و بسیاری از صرافی‌ها به جای نگه داشتن ترازوی معاملاتی در دلار، آنها را در USDT نگه می‌دارند.

برای خرید و فروش رمزارزها با کمترین کارمزد همراه ما باشید.

خرید و فروش تتر