بیت کوین بزرگترین ارز رمزگذاری شده است. به عبارتی بیت‌کوین یک شبکه‌ی پرداخت نوآورانه و نوع جدیدی از پول است.این رمز ارز بصورت غیرمتمرکز می‌باشد و بدون نیاز به واسطه‌ها (بانک یا یک مدیر یت واحد) می تواند از یک کاربر به کاربر دیگر در شبکه بیت کوین همتا ارسال شود. بیت کوین در سال 2008 توسط شخص یا گروهی از افراد ناشناخته به نام Satoshi Nakamoto اختراع شد و در سال 2009 با انتشار کد منبع آن به عنوان نرم افزار متن باز شروع شد. بیت کوین برای انجام معاملات خود به یک بستر امن نیاز داشت. بنابراین معاملات توسط گره های شبکه از طریق رمزنگاری تأیید می شوند و در یک دفترچه عمومی توزیع شده به نام Blockchain ضبط می شوند.

بلاکچین چیست و چگونه رمزارز در بستر آن ایجاد و حفظ می‌شود؟


برای توصیف راحت‌تر بیت کوین درک بلاکچین و فرآیند ایجاد و حفظ رمز ارزها در بستر آن ضروری می‌باشد. تصور کنید چهار غریبه که در یک اتاق نشسته‌اند، که هر کدام نوت بوک خود را دارند. از آنجا که آنها غریبه هستند، یکدیگر را نمی شناسند و بهم اعتماد ندارند. چهار غریبه در این مثال نمایانگر جامعه کاربران بیت کوین هستند. ما برای توضیح این موضوع از غریبه ها استفاده می کنیم، زیرا در دنیای واقعی اکثر کاربران بیت کوین یکدیگر را نمی شناسند. و نوت بوک ها نیز در این مثال بیانگر Blockchain است. یک غریبه یک بیت کوین را به غریبه دیگر می‌دهد. اکنون، هر چهار غریبه این معامله را ضبط می کند. سپس آن‌ها تمام نوت بوک را مقایسه می کنند تا از مطابقت معامله اطمینان حاصل کنند. دقیقاً مانند مثال، هنگام ارسال بیت کوین، معامله در هر یک از هزاران نسخه Bitcoin Blockchain در سراسر جهان ثبت می‌شود و هر نسخه یک سابقه مشابه در تمام معاملات است. اگر هر چهار نوت بوک با هم هماهنگ باشند، معامله توسط همه تأیید شده است. اگر یک نوت بوک با سه مورد دیگر متفاوت باشد، بدان معناست که معامله‌ی یکی از افراد غریبه صحت ندارد. همچنین همه می‌دانند کدام غریبه تخلف می‌کند. در نتیجه، سه نفر دیگر آن معامله را نادیده می گیرند و معامله تأیید نشده است. بیت کوین دقیقاً مانند نوت بوک‌ها کار می‌کند. هر کاربر بیت کوین یک نسخه مشابه از "نوت بوک" بیت کوین دارد که به طور عمومی همه معاملات را ثبت می کند. همه نوت بوک ها به طور مداوم با هم مقایسه می شوند تا مطمئن شوند که با یکدیگر مطابقت دارند. در واقع Blockchain یک رکورد عمومی از هر معامله بیت کوین می‌باشد. Blockchain روی کاغذ نیست بلکه 100٪ دیجیتال و عمومی است. مهمتر از همه این‌که، هزاران هزار نسخه کپی از بلاکچین توسط کاربران در سراسر جهان وجود دارد. همین مسائل موجب امنیت بالای رمز ارزها و معامله بدون واسطه و غیرقابل ردیابی آن‌ها می‌شود. علاوه بر این، بیت کوین تمام معاملات گذشته را بطور دائم ذخیره می‌کند به گونه‌ای که سابقه‌ای از همه بیت کوین در حال حاضر در آن وجود دارد. این ثابت می کند که چه کسی بیت کوین را در اختیار دارد. این امر بسیار مهم است زیرا اثبات مالکیت بدون نیاز به شخص ثالث مانند بانک می‌باشد. با Blockchain ، تمام غریبه ها اکنون می‌توانند بدون هیچ اعتماد و بدون نیاز به شخص ثالث پول مبادله کنند. این یک انقلاب است!

تعداد کاربران جهانی بیت کوین در سال 2019سرعت رو به رشد مبادلات کریپتوکارنسی‌ها غیرقابل انکار است. تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه کمبریج تخمین می‌زند که در سال 2017 ، 9/2 تا 8/5 میلیون کاربر منحصر به فرد با یک کیف پول Cryptocurrency وجود داشتند که بیشتر آنها از بیت کوین استفاده می‌کنند. در سال 2019، تقریباً 32 میلیون کیف پول بیت کوین طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط Statista وجود دارد که از این تعداد 1/7 میلیون کاربر فعال هستند. با این حال ، بیشتر کاربران بیت کوین چندین کیف پول بیت کوین دارند و از چندین آدرس کیف پول استفاده می‌کنند تا در هنگام معامله در بیت کوین، حریم مالی خود را افزایش دهند. از این رو ، تعداد کل کاربران بیت کوین باید کمتر از 32 میلیون نفر باشد. با توجه به داده‌های محدود و عدم امکان تعیین دقیق تعداد کاربران بیت کوین در سراسر جهان، می‌توان تخمین زد که حدود 25 میلیون کاربر در سطح جهان وجود داشته باشد. این رقم را می‌توان با فرض اینکه از بین 32 میلیون آدرس کیف پول بیت کوین موجود در Blockchain، چندین مورد دیگر استفاده نشده و بسیاری از کاربران چند کیف پول را اشغال می‌کنند، در نظر گرفت. برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در این خصوص می‌توانید از لینک https://www.bitcoinmarketjournal.com/how-many-people-use-bitcoin استفاده نمایید.

برای خرید و فروش رمزارزها با کمترین کارمزد همراه ما باشید.

خرید و فروش بیت کوین